30FLS-SM1-TB(LF)(SN).pdf
| Imagen |
| Número de parte | 30FLS-SM1-TB(LF)(SN) | 30FLS-RSM1-TB(LF)(SN) |
| Fabricante | JST Sales America Inc. | JST Sales America Inc. |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Series | FLS | FLS |
| ProductStatus | Active | Active |
| FlatFlexType | FPC | FPC |
| MountingType | Surface Mount, Right Angle | Surface Mount, Right Angle |
| Connector/ContactType | Contacts, Top | Contacts, Top |
| NumberofPositions | 30 | 30 |
| Pitch | 0.020 (0.50mm) | 0.020 (0.50mm) |
| Termination | Solder | Solder |
| FFCFCBThickness | 0.30mm | 0.30mm |
| HeightAboveBoard | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| LockingFeature | Slide Lock | Slide Lock |
| CableEndType | Tapered | Tapered |
| ContactMaterial | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze |
| ContactFinish | Tin | Tin |
| HousingMaterial | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| ActuatorMaterial | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 | Polyamide (PA46), Nylon 4/6 |
| VoltageRating | 50V | 50V |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |