YB16WCKW01-JF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YB16WCKW01-JF.
| Imagen |
| Fabricante | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | YB | YB | YB | YB | YB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-On | On-On | On-On | On-On | On-On |
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) | 3A (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorType | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| IlluminationTypeColor | - | - | - | - | - |
| IlluminationVoltage(Nominal) | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia | Circular - 16.00mm Dia |