Torex Semiconductor Ltd XC9141B45D0R-G
Número de parte
XC9141B45D0R-G
Fabricante
Torex Semiconductor Ltd
Categoría:
PMIC – Spannungsregler – DC/DC-Schaltregler
Paquete
6-XFBGA, WLBGA
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.XC9141B45D0R-G.pdf
Descripción
0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C
Product details
1. How to order XC9141B45D0R-G on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the XC9141B45D0R-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9141B45D0R-G?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series XC9141 XC9141 XC9141 XC9141 XC9141
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Boost Boost Boost Boost Boost
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 0.65V 0.65V 0.65V 0.65V 0.65V
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V 4.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Frequency-Switching 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz