| Imagen |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | WLS28-2 | WLS28-2 | WLS28-2 | WLS28-2 | WLS28-2 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| IlluminationColor | White | White | White | White | White |
| LuminousFlux | 600lm | 600lm | 600lm | 600lm | 600lm |
| Length | 11.22 (285.0mm) | 11.22 (285.0mm) | 11.22 (285.0mm) | 11.22 (285.0mm) | 11.22 (285.0mm) |
| Profile(WxH) | 1.10 x 0.82 (28.0mm x 20.9mm) | 1.10 x 0.82 (28.0mm x 20.9mm) | 1.10 x 0.82 (28.0mm x 20.9mm) | 1.10 x 0.82 (28.0mm x 20.9mm) | 1.10 x 0.82 (28.0mm x 20.9mm) |
| Power-Rated | - | - | - | - | - |
| Voltage-Supply | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC | 12 ~ 30VDC |
| Features | Cascadable | Cascadable | Cascadable | Cascadable | Cascadable |
| HousingMaterial | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) | Aluminum (Al) |
| RatedLife | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C | -40°C ~ 70°C |