VPT12-20800.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VPT12-20800.
| Imagen |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal | Toroidal |
| Voltage-Primary | 115V, 230V | 115V, 230V | 115V, 230V | 115V, 230V | 115V, 230V |
| Voltage-Secondary(FullLoad) | Parallel 6V, Series 12V | Parallel 6V, Series 12V | Parallel 6V, Series 12V | Parallel 6V, Series 12V | Parallel 6V, Series 12V |
| Current-Output(Max) | Parallel 41.6A, Series 20.8A | Parallel 41.6A, Series 20.8A | Parallel 41.6A, Series 20.8A | Parallel 41.6A, Series 20.8A | Parallel 41.6A, Series 20.8A |
| PrimaryWinding(s) | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| SecondaryWinding(s) | Dual | Dual | Dual | Dual | Dual |
| CenterTap | No | No | No | No | No |
| Power-Max | 250VA | 250VA | 250VA | 250VA | 250VA |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| TerminationStyle | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads |
| Size/Dimension | 112.00mm Dia x 54.00mm W | 112.00mm Dia x 54.00mm W | 112.00mm Dia x 54.00mm W | 112.00mm Dia x 54.00mm W | 112.00mm Dia x 54.00mm W |
| Height-Seated(Max) | 58.0mm | 58.0mm | 58.0mm | 58.0mm | 58.0mm |