VFD13AMS43MNSAA.pdf
| Imagen |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MS300 | MS300 | MS300 | MS300 | MS300 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Module | Module | Module | Module | Module |
| MotorType | AC Motor | AC Motor | AC Motor | AC Motor | AC Motor |
| NumberofMotors | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Load | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 13A | 13A | 13A | 13A | 13A |
| Wattage-Load | 5500 W | 5500 W | 5500 W | 5500 W | 5500 W |
| Voltage-Supply | 460VAC | 460VAC | 460VAC | 460VAC | 460VAC |
| Interface | USB, RS-485 | USB, RS-485 | USB, RS-485 | USB, RS-485 | USB, RS-485 |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 40°C | -20°C ~ 40°C | -20°C ~ 40°C | -20°C ~ 40°C | -20°C ~ 40°C |