TE Connectivity Raychem Cable Protection V4-1/16-0-SP
Número de parte
V4-1/16-0-SP
Fabricante
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Categoría:
Schrumpfschläuche
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.V4-1/16-0-SP.pdf
Descripción
HEATSHRINK 1/16 X 3000' BLACK
Product details
1. How to order V4-1/16-0-SP on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the V4-1/16-0-SP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V4-1/16-0-SP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V4-1/16-0-SP.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series Versafit; V4 Versafit; V4 Versafit; V4 Versafit; V4 Versafit; V4
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Tubing, Flexible Tubing, Flexible Tubing, Flexible Tubing, Flexible Tubing, Flexible
ShrinkageRatio 2 to 1 2 to 1 2 to 1 2 to 1 2 to 1
Length 3000.0' (914.4m) 3000.0' (914.4m) 3000.0' (914.4m) 3000.0' (914.4m) 3000.0' (914.4m)
InnerDiameter-Supplied 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)
InnerDiameter-Recovered 0.031 (0.79mm) 0.031 (0.79mm) 0.031 (0.79mm) 0.031 (0.79mm) 0.031 (0.79mm)
RecoveredWallThickness 0.012 (0.30mm) 0.012 (0.30mm) 0.012 (0.30mm) 0.012 (0.30mm) 0.012 (0.30mm)
Features Flame Retardant Flame Retardant Flame Retardant Flame Retardant Flame Retardant
Color Black Black Black Black Black
OperatingTemperature -30°C ~ 125°C -30°C ~ 125°C -30°C ~ 125°C -30°C ~ 125°C -30°C ~ 125°C
ShrinkTemperature 70°C 70°C 70°C 70°C 70°C