V375C5H50BG.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V375C5H50BG.
| Imagen |
| Package/Case | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick | Quarter Brick |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MICRO (50W) | MICRO (50W) | MICRO (50W) | MICRO (50W) | MICRO (50W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| Voltage-Input(Max) | 425V | 425V | 425V | 425V | 425V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Power(Watts) | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Features | OVP, UVLO | OVP, UVLO | OVP, UVLO | OVP, UVLO | OVP, UVLO |
| Efficiency | 80.9% | 80.9% | 80.9% | 80.9% | 80.9% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.28 L x 1.45 W x 0.65 H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.65 H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.65 H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.65 H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.65 H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) |