TRF600-150S-2.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TRF600-150S-2.
| Imagen |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 250V (600V Int) | 250V (600V Int) | 250V (600V Int) | 250V (600V Int) | 250V (600V Int) |
| Current-Max | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A | 40 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA | 150 mA |
| Current-Trip(It) | 300 mA | 300 mA | 300 mA | 300 mA | 300 mA |
| TimetoTrip | 4 s | 4 s | 4 s | 4 s | 4 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 6 Ohms | 6 Ohms | 6 Ohms | 6 Ohms | 6 Ohms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 17 Ohms | 17 Ohms | 17 Ohms | 17 Ohms | 17 Ohms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.354 L x 0.181 W (9.00mm x 4.60mm) | 0.354 L x 0.181 W (9.00mm x 4.60mm) | 0.354 L x 0.181 W (9.00mm x 4.60mm) | 0.354 L x 0.181 W (9.00mm x 4.60mm) | 0.354 L x 0.181 W (9.00mm x 4.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |