TCR5AM095,LF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR5AM095,LF.
| Imagen |
| Series | TCR5AM | TCR5AM | TCR5AM | TCR5AM | TCR5AM |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 0.95V | 0.95V | 0.95V | 0.95V | 0.95V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.23V @ 500mA | 0.23V @ 500mA | 0.23V @ 500mA | 0.23V @ 500mA | 0.23V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 55 µA | 55 µA | 55 µA | 55 µA | 55 µA |
| Current-Supply(Max) | 68 µA | 68 µA | 68 µA | 68 µA | 68 µA |
| PSRR | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 10Hz) | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 10Hz) | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 10Hz) | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 10Hz) | 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 10Hz) |