SN74V3640-15PEU.pdf
| Imagen |
| Packaging | Tray,Tray | Tray,Tray | Tray,Tray | Tray,Tray | Tray,Tray |
| Series | 74V | 74V | 74V | 74V | 74V |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MemorySize | 36K (1K x 36) | 36K (1K x 36) | 36K (1K x 36) | 36K (1K x 36) | 36K (1K x 36) |
| Function | Synchronous | Synchronous | Synchronous | Synchronous | Synchronous |
| DataRate | 66.7MHz | 66.7MHz | 66.7MHz | 66.7MHz | 66.7MHz |
| AccessTime | 10ns | 10ns | 10ns | 10ns | 10ns |
| Voltage-Supply | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Current-Supply(Max) | 40mA | 40mA | 40mA | 40mA | 40mA |
| ExpansionType | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width |
| ProgrammableFlagsSupport | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| RetransmitCapability | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| FWFTSupport | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C |