SMDJ16CA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDJ16CA.
| Imagen |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | SMDJ | SMDJ | SMDJ | SMDJ | SMDJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 17.8V | 17.8V | 17.8V | 17.8V | 17.8V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 26V | 26V | 26V | 26V | 26V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 115.4A | 115.4A | 115.4A | 115.4A | 115.4A |
| Power-PeakPulse | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) |