Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ7.5D-M3/I
Número de parte
SMBJ7.5D-M3/I
Fabricante
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Paquete
DO-214AA, SMB
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMBJ7.5D-M3/I.pdf
Descripción
TVS DIODE 7.5VWM 12.7VC DO214AA
Product details
1. How to order SMBJ7.5D-M3/I on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMBJ7.5D-M3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ7.5D-M3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ7.5D-M3/I.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V 7.5V
Voltage-Breakdown(Min) 8.46V 8.46V 8.46V 8.46V 8.46V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.7V 12.7V 12.7V 12.7V 12.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 47.2A 47.2A 47.2A 47.2A 47.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W