Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG58CA-E3/5B
Número de parte
SMBG58CA-E3/5B
Fabricante
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoría:
TVS - Dioden
Paquete
DO-215AA, SMB Gull Wing
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMBG58CA-E3/5B.pdf
Descripción
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO215AA
Product details
1. How to order SMBG58CA-E3/5B on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMBG58CA-E3/5B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBG58CA-E3/5B?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage-Breakdown(Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.4A 6.4A 6.4A 6.4A 6.4A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W