Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG54CA-E3/5B
Número de parte
SMBG54CA-E3/5B
Paquete
DO-215AA, SMB Gull Wing
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMBG54CA-E3/5B.pdf
Descripción
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AA
Product details
1. How to order SMBG54CA-E3/5B on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMBG54CA-E3/5B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBG54CA-E3/5B?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W