Taiwan Semiconductor Corporation SMB10J13CA
Número de parte
SMB10J13CA
Fabricante
Taiwan Semiconductor Corporation
Categoría:
TVS - Dioden
Paquete
DO-214AA, SMB
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SMB10J13CA.pdf
Descripción
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Product details
1. How to order SMB10J13CA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SMB10J13CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB10J13CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMB10J13CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMB10J13CA pin diagram, SMB10J13CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SMB10J SMB10J SMB10J SMB10J SMB10J
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage-Breakdown(Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 46.5A 46.5A 46.5A 46.5A 46.5A
Power-PeakPulse 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW) 1000W (1kW)