Sullins Connector Solutions SFH11-PPPC-D32-ST-BK
Número de parte
SFH11-PPPC-D32-ST-BK
Fabricante
Sullins Connector Solutions
Categoría:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Paquete
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.SFH11-PPPC-D32-ST-BK.pdf
Descripción
CONN HDR 64POS 0.1 GOLD PCB
Product details
1. How to order SFH11-PPPC-D32-ST-BK on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the SFH11-PPPC-D32-ST-BK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SFH11-PPPC-D32-ST-BK?
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series SFH11 SFH11 SFH11 SFH11 SFH11
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Header Header Header Header Header
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
NumberofPositions 64 64 64 64 64
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness-Mating Flash Flash Flash Flash Flash
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm) 0.335 (8.51mm)
ContactLength-Post 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm) 0.126 (3.20mm)
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C