SFBMP0500663MX0.pdf
| Series | SFBM | SFBM | SFBM | SFBM | SFBM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.066 µF | 0.066 µF | 0.066 µF | 0.066 µF | 0.066 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Current | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| DCResistance(DCR)(Max) | - | - | - | - | - |
| InsertionLoss | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) |