SFBDP5000302MX1.pdf
| Series | SFBD | SFBD | SFBD | SFBD | SFBD |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3000 pF | 3000 pF | 3000 pF | 3000 pF | 3000 pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| Current | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| DCResistance(DCR)(Max) | - | - | - | - | - |
| InsertionLoss | 51dB @ 100MHz | 51dB @ 100MHz | 51dB @ 100MHz | 51dB @ 100MHz | 51dB @ 100MHz |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) | 0.250 Dia x 0.472 L (6.35mm x 12.00mm) |