SFBCC5000470ZC0.pdf
| Capacitance | 47 pF | 47 pF | 47 pF | 47 pF | 47 pF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| Current | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| DCResistance(DCR)(Max) | - | - | - | - | - |
| InsertionLoss | 1dB @ 100MHz | 1dB @ 100MHz | 1dB @ 100MHz | 1dB @ 100MHz | 1dB @ 100MHz |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.187 Dia x 0.362 L (4.75mm x 9.20mm) | 0.187 Dia x 0.362 L (4.75mm x 9.20mm) | 0.187 Dia x 0.362 L (4.75mm x 9.20mm) | 0.187 Dia x 0.362 L (4.75mm x 9.20mm) | 0.187 Dia x 0.362 L (4.75mm x 9.20mm) |