SDR1307-470KL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR1307-470KL.
| Imagen |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR1307 | SDR1307 | SDR1307 | SDR1307 | SDR1307 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 2.7 A | 2.7 A | 2.7 A | 2.7 A | 2.7 A |
| Current-Saturation(Isat) | 4.2A | 4.2A | 4.2A | 4.2A | 4.2A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 82mOhm Max | 82mOhm Max | 82mOhm Max | 82mOhm Max | 82mOhm Max |
| Q@Freq | 24 @ 2.52MHz | 24 @ 2.52MHz | 24 @ 2.52MHz | 24 @ 2.52MHz | 24 @ 2.52MHz |
| Frequency-SelfResonant | 7.5MHz | 7.5MHz | 7.5MHz | 7.5MHz | 7.5MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |