SDR1005-680KL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDR1005-680KL.
| Imagen |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDR1005 | SDR1005 | SDR1005 | SDR1005 | SDR1005 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.4A | 1.4A | 1.4A | 1.4A | 1.4A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 240mOhm Max | 240mOhm Max | 240mOhm Max | 240mOhm Max | 240mOhm Max |
| Q@Freq | 24 @ 2.2MHz | 24 @ 2.2MHz | 24 @ 2.2MHz | 24 @ 2.2MHz | 24 @ 2.2MHz |
| Frequency-SelfResonant | 11MHz | 11MHz | 11MHz | 11MHz | 11MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |