SDM65-18-UDC-P5.pdf
| Series | SDM65-UD (65W) | SDM65-UD (65W) | SDM65-UD (65W) | SDM65-UD (65W) | SDM65-UD (65W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| InputType | Cord | Cord | Cord | Cord | Cord |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Current-Output(Max) | 3.62A | 3.62A | 3.62A | 3.62A | 3.62A |
| Power(Watts) | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W | 65 W |
| NoLoadPowerConsumption | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) | 210mW (Max) |
| Applications | Medical | Medical | Medical | Medical | Medical |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 | IEC 320-C8 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.69 L x 2.36 W x 1.42 H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm) | 4.69 L x 2.36 W x 1.42 H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm) | 4.69 L x 2.36 W x 1.42 H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm) | 4.69 L x 2.36 W x 1.42 H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm) | 4.69 L x 2.36 W x 1.42 H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm) |