SDM36-7.5-UC-P6R.pdf
| Series | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| InputType | Cord | Cord | Cord | Cord | Cord |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V |
| Current-Output(Max) | 4A | 4A | 4A | 4A | 4A |
| Power(Watts) | 30 W | 30 W | 30 W | 30 W | 30 W |
| NoLoadPowerConsumption | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) |