SDCL1V4018-100M-R.pdf
| Imagen |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SDCL1V40 | SDCL1V40 | SDCL1V40 | SDCL1V40 | SDCL1V40 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A | 1.3 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.4A | 1.4A | 1.4A | 1.4A | 1.4A |
| Shielding | Semi-Shielded | Semi-Shielded | Semi-Shielded | Semi-Shielded | Semi-Shielded |
| DCResistance(DCR) | 196mOhm Max | 196mOhm Max | 196mOhm Max | 196mOhm Max | 196mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |