SCB15P10D-3A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCB15P10D-3A.
| Imagen |
| Fabricante | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches | NKK Switches |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SCB | SCB | SCB | SCB | SCB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom | On-Mom |
| CurrentRating(Amps) | 10A (AC) | 10A (AC) | 10A (AC) | 10A (AC) | 10A (AC) |
| VoltageRating-AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ActuatorType | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button | Round, Button |
| ActuatorMarking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking | No Marking |
| Color-Actuator/Cap | Black | Black | Black | Black | Black |
| IlluminationTypeColor | - | - | - | - | - |
| IlluminationVoltage(Nominal) | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug | Solder Lug |
| IngressProtection | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 12.50mm Dia | Circular - 12.50mm Dia | Circular - 12.50mm Dia | Circular - 12.50mm Dia | Circular - 12.50mm Dia |