RWS1000B-36/FO.pdf
| Imagen |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RWS1000B (1000W) | RWS1000B (1000W) | RWS1000B (1000W) | RWS1000B (1000W) | RWS1000B (1000W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC | 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC | 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC | 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC | 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 340 VDC |
| Voltage-Output1 | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output5 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 28 A | 28 A | 28 A | 28 A | 28 A |
| Current-Output2 | - | - | - | - | - |
| Current-Output3 | - | - | - | - | - |
| Current-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output5 | - | - | - | - | - |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 1008W | 1008W | 1008W | 1008W | 1008W |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 88% | 88% | 88% | 88% | 88% |