RTE1002M54.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RTE1002M54.
| Imagen |
| Fabricante | C&K | C&K | C&K | C&K | C&K |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | RTE | RTE | RTE | RTE | RTE |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Circuit | - | - | - | - | - |
| NumberofPositions | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| CurrentRating(Amps) | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| VoltageRating | 30VDC | 30VDC | 30VDC | 30VDC | 30VDC |
| ActuatorLevel | Raised | Raised | Raised | Raised | Raised |
| ContactMaterial | Bronze | Bronze | Bronze | Bronze | Bronze |
| ContactFinish | Gold | Gold | Gold | Gold | Gold |
| HeightAboveBoard | 0.298 (7.57mm) | 0.298 (7.57mm) | 0.298 (7.57mm) | 0.298 (7.57mm) | 0.298 (7.57mm) |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| Pitch | 0.100 (2.54mm), Full | 0.100 (2.54mm), Full | 0.100 (2.54mm), Full | 0.100 (2.54mm), Full | 0.100 (2.54mm), Full |