RSSD50373A27R0JB01.pdf
| Resistance | 27 Ohms | 27 Ohms | 27 Ohms | 27 Ohms | 27 Ohms |
| Power(Watts) | 600 W | 600 W | 600 W | 600 W | 600 W |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| AdjustmentType | Slide | Slide | Slide | Slide | Slide |
| Diameter | 2.087 OD, 1.067 ID (53.00mm x 27.10mm) | 2.087 OD, 1.067 ID (53.00mm x 27.10mm) | 2.087 OD, 1.067 ID (53.00mm x 27.10mm) | 2.087 OD, 1.067 ID (53.00mm x 27.10mm) | 2.087 OD, 1.067 ID (53.00mm x 27.10mm) |
| Length | 14.685 (373.00mm) | 14.685 (373.00mm) | 14.685 (373.00mm) | 14.685 (373.00mm) | 14.685 (373.00mm) |