RSSD40370C56R0JB00.pdf
| Resistance | 56 Ohms | 56 Ohms | 56 Ohms | 56 Ohms | 56 Ohms |
| Power(Watts) | 450 W | 450 W | 450 W | 450 W | 450 W |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| AdjustmentType | Slide | Slide | Slide | Slide | Slide |
| Diameter | 1.693 OD, 0.878 ID (43.00mm x 22.30mm) | 1.693 OD, 0.878 ID (43.00mm x 22.30mm) | 1.693 OD, 0.878 ID (43.00mm x 22.30mm) | 1.693 OD, 0.878 ID (43.00mm x 22.30mm) | 1.693 OD, 0.878 ID (43.00mm x 22.30mm) |
| Length | 14.567 (370.00mm) | 14.567 (370.00mm) | 14.567 (370.00mm) | 14.567 (370.00mm) | 14.567 (370.00mm) |