RSSD25168AR820MB06.pdf
| Resistance | 820 mOhms | 820 mOhms | 820 mOhms | 820 mOhms | 820 mOhms |
| Power(Watts) | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| AdjustmentType | Slide | Slide | Slide | Slide | Slide |
| Diameter | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) |
| Length | 6.614 (168.00mm) | 6.614 (168.00mm) | 6.614 (168.00mm) | 6.614 (168.00mm) | 6.614 (168.00mm) |