RSSD25138A3R36KB00.pdf
| Resistance | 3.36 Ohms | 3.36 Ohms | 3.36 Ohms | 3.36 Ohms | 3.36 Ohms |
| Power(Watts) | 140 W | 140 W | 140 W | 140 W | 140 W |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| AdjustmentType | Slide | Slide | Slide | Slide | Slide |
| Diameter | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) | 1.063 OD, 0.646 ID (27.00mm x 16.40mm) |
| Length | 5.433 (138.00mm) | 5.433 (138.00mm) | 5.433 (138.00mm) | 5.433 (138.00mm) | 5.433 (138.00mm) |