RSD-500C-24.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSD-500C-24.
| Imagen |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RSD-500 (500W) | RSD-500 (500W) | RSD-500 (500W) | RSD-500 (500W) | RSD-500 (500W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| Voltage-Input(Min) | 33.6V | 33.6V | 33.6V | 33.6V | 33.6V |
| Voltage-Input(Max) | 67.2V | 67.2V | 67.2V | 67.2V | 67.2V |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Output1 | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 19.2A | 19.2A | 19.2A | 19.2A | 19.2A |
| Power(Watts) | 461W | 461W | 461W | 461W | 461W |
| Voltage-Isolation | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV | 4 kV |
| Efficiency | 93% | 93% | 93% | 93% | 93% |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) | 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) | 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) | 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) | 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) |