Recom Power RP12-1215DA
Número de parte
RP12-1215DA
Fabricante
Recom Power
Categoría:
DC/DC-Wandler
Paquete
24-DIP Module, 9 Leads
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RP12-1215DA.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-15V 12W
Product details
1. How to order RP12-1215DA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RP12-1215DA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP12-1215DA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RP12-1215DA.
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series POWERLINE RP12-A (12W) POWERLINE RP12-A (12W) POWERLINE RP12-A (12W) POWERLINE RP12-A (12W) POWERLINE RP12-A (12W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 400mA, 400mA 400mA, 400mA 400mA, 400mA 400mA, 400mA 400mA, 400mA
Power(Watts) 12 W 12 W 12 W 12 W 12 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 87% 87% 87% 87% 87%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)