Recom Power RP10-4815DE
Número de parte
RP10-4815DE
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RP10-4815DE.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
Product details
1. How to order RP10-4815DE on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RP10-4815DE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP10-4815DE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RP10-4815DE.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W)
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 333mA, 333mA 333mA, 333mA 333mA, 333mA 333mA, 333mA 333mA, 333mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Efficiency 84% 84% 84% 84% 84%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)