Recom Power RP10-4812DE
Número de parte
RP10-4812DE
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RP10-4812DE.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Product details
1. How to order RP10-4812DE on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RP10-4812DE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP10-4812DE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RP10-4812DE.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W)
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 416mA, 416mA 416mA, 416mA 416mA, 416mA 416mA, 416mA 416mA, 416mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Efficiency 86% 86% 86% 86% 86%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)