Recom Power RP10-4805DE
Número de parte
RP10-4805DE
Fabricante
Recom Power
Categoría:
DC/DC-Wandler
Paquete
6-DIP Module
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RP10-4805DE.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Product details
1. How to order RP10-4805DE on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RP10-4805DE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP10-4805DE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RP10-4805DE.
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W) POWERLINE RP10-E (10W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 -5V -5V -5V -5V -5V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 1A, 1A 1A, 1A 1A, 1A 1A, 1A 1A, 1A
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP OCP, OVP, SCP
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)