ROX2J180R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ROX2J180R.
| Resistance | 180 Ohms | 180 Ohms | 180 Ohms | 180 Ohms | 180 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| TemperatureCoefficient | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.217 Dia x 0.630 L (5.50mm x 16.00mm) | 0.217 Dia x 0.630 L (5.50mm x 16.00mm) | 0.217 Dia x 0.630 L (5.50mm x 16.00mm) | 0.217 Dia x 0.630 L (5.50mm x 16.00mm) | 0.217 Dia x 0.630 L (5.50mm x 16.00mm) |