RN65C2210FB14.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RN65C2210FB14.
| Resistance | 221 Ohms | 221 Ohms | 221 Ohms | 221 Ohms | 221 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) | 0.180 Dia x 0.562 L (4.57mm x 14.27mm) |