RN242-4-02-3M3.pdf
| Imagen |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | RN | RN | RN | RN | RN |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FilterType | Power Line | Power Line | Power Line | Power Line | Power Line |
| NumberofLines | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Impedance@Frequency | - | - | - | - | - |
| Inductance@Frequency | 3.3 mH @ 10 kHz | 3.3 mH @ 10 kHz | 3.3 mH @ 10 kHz | 3.3 mH @ 10 kHz | 3.3 mH @ 10 kHz |
| CurrentRating(Max) | 4A | 4A | 4A | 4A | 4A |
| DCResistance(DCR)(Max) | 67mOhm (Typ) | 67mOhm (Typ) | 67mOhm (Typ) | 67mOhm (Typ) | 67mOhm (Typ) |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-AC | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| ApprovalAgency | ENEC, UR, VDE | ENEC, UR, VDE | ENEC, UR, VDE | ENEC, UR, VDE | ENEC, UR, VDE |
| Features | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.220 L x 0.709 W (31.00mm x 18.00mm) | 1.220 L x 0.709 W (31.00mm x 18.00mm) | 1.220 L x 0.709 W (31.00mm x 18.00mm) | 1.220 L x 0.709 W (31.00mm x 18.00mm) | 1.220 L x 0.709 W (31.00mm x 18.00mm) |
| Height(Max) | 1.362 (34.60mm) | 1.362 (34.60mm) | 1.362 (34.60mm) | 1.362 (34.60mm) | 1.362 (34.60mm) |