Vishay Dale RHA05082R00FE02
Número de parte
RHA05082R00FE02
Fabricante
Vishay Dale
Categoría:
Chassis-Widerstände
Paquete
Axial, Box
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.RHA05082R00FE02.pdf
Descripción
WIREWOUND CHASSIS MOUNT RESISTOR
Product details
1. How to order RHA05082R00FE02 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the RHA05082R00FE02 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RHA05082R00FE02?
Fabricante Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial, Box Axial, Box Axial, Box Axial, Box Axial, Box
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RHA RHA RHA RHA RHA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 82 Ohms 82 Ohms 82 Ohms 82 Ohms 82 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 50W 50W 50W 50W 50W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C -55°C ~ 250°C
CoatingHousingType Aluminum Aluminum Aluminum Aluminum Aluminum
MountingFeature Flanges Flanges Flanges Flanges Flanges
Size/Dimension 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm)
Height-Seated(Max) 0.625 (15.87mm) 0.625 (15.87mm) 0.625 (15.87mm) 0.625 (15.87mm) 0.625 (15.87mm)