Recom Power REM5E-1209D/R10/A/CTRL
Número de parte
REM5E-1209D/R10/A/CTRL
Fabricante
Recom Power
Categoría:
DC/DC-Wandler
Paquete
24-DIP Module, 7 Leads
Ficha técnica
REM5E-1209D/R10/A/CTRL.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-9V 5W
Product details
1. How to order REM5E-1209D/R10/A/CTRL on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the REM5E-1209D/R10/A/CTRL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of REM5E-1209D/R10/A/CTRL?
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series MEDLINE REM5E (5W) MEDLINE REM5E (5W) MEDLINE REM5E (5W) MEDLINE REM5E (5W) MEDLINE REM5E (5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Output1 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Output2 -9V -9V -9V -9V -9V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 277mA, 277mA 277mA, 277mA 277mA, 277mA 277mA, 277mA 277mA, 277mA
Power(Watts) 5 W 5 W 5 W 5 W 5 W
Voltage-Isolation 10 kV 10 kV 10 kV 10 kV 10 kV
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
OperatingTemperature -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C -40°C ~ 80°C
Efficiency 81% 81% 81% 81% 81%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.25 L x 0.80 W x 0.40 H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)