Recom Power REC3.5-1205DRW/R10/C
Número de parte
REC3.5-1205DRW/R10/C
Fabricante
Recom Power
Categoría:
DC/DC-Wandler
Paquete
24-DIP Module, 9 Leads
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.REC3.5-1205DRW/R10/C.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-5V 3.5W
Product details
1. How to order REC3.5-1205DRW/R10/C on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the REC3.5-1205DRW/R10/C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of REC3.5-1205DRW/R10/C?
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ECONOLINE REC3.5/R (3.5W) ECONOLINE REC3.5/R (3.5W) ECONOLINE REC3.5/R (3.5W) ECONOLINE REC3.5/R (3.5W) ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 -5V -5V -5V -5V -5V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 350mA, 350mA 350mA, 350mA 350mA, 350mA 350mA, 350mA 350mA, 350mA
Power(Watts) 3.5 W 3.5 W 3.5 W 3.5 W 3.5 W
Voltage-Isolation 10 kV 10 kV 10 kV 10 kV 10 kV
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 80% 80% 80% 80% 80%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)