REC10-4815DZ/H2/M.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Package/Case | 24-DIP Module | 24-DIP Module | 24-DIP Module | 24-DIP Module | 24-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | -15V | -15V | -15V | -15V | -15V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 333mA, 333mA | 333mA, 333mA | 333mA, 333mA | 333mA, 333mA | 333mA, 333mA |
| Power(Watts) | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| Voltage-Isolation | 2 kV | 2 kV | 2 kV | 2 kV | 2 kV |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 71°C | -40°C ~ 71°C | -40°C ~ 71°C | -40°C ~ 71°C | -40°C ~ 71°C |
| Efficiency | 86% | 86% | 86% | 86% | 86% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |