REC10-1205S/H3/M.pdf
| Imagen |
| Fabricante | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power | Recom Power |
| Package/Case | 24-DIP Module | 24-DIP Module | 24-DIP Module | 24-DIP Module | 24-DIP Module |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) | ECONOLINE REC10/M (10W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Power(Watts) | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W | 10 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 81°C | -40°C ~ 81°C | -40°C ~ 81°C | -40°C ~ 81°C | -40°C ~ 81°C |
| Efficiency | 87% | 87% | 87% | 87% | 87% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) | 1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |