RC1117M5.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RC1117M5.
| Imagen |
| Fabricante | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.2V @ 1A | 1.2V @ 1A | 1.2V @ 1A | 1.2V @ 1A | 1.2V @ 1A |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 72dB (120Hz) | 72dB (120Hz) | 72dB (120Hz) | 72dB (120Hz) | 72dB (120Hz) |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C |