Recom Power R0.5D12-2412/P-R
Número de parte
R0.5D12-2412/P-R
Fabricante
Recom Power
Categoría:
DC/DC-Wandler
Paquete
12-SMD Module, 10 Leads
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.R0.5D12-2412/P-R.pdf
Descripción
DC DC CONVERTER +/-12V 500MW
Product details
1. How to order R0.5D12-2412/P-R on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the R0.5D12-2412/P-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.5D12-2412/P-R?
Fabricante Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V
Voltage-Input(Max) 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 21mA, 21mA 21mA, 21mA 21mA, 21mA 21mA, 21mA 21mA, 21mA
Power(Watts) 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)