PSP17AJB-4K7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSP17AJB-4K7.
| Imagen |
| Fabricante | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PSP | PSP | PSP | PSP | PSP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 17W | 17W | 17W | 17W | 17W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.354 Square x 2.953 L (9.00mm x 75.00mm) | 0.354 Square x 2.953 L (9.00mm x 75.00mm) | 0.354 Square x 2.953 L (9.00mm x 75.00mm) | 0.354 Square x 2.953 L (9.00mm x 75.00mm) | 0.354 Square x 2.953 L (9.00mm x 75.00mm) |