PSM7WSJB-3K9.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PSM7WSJB-3K9.
| Imagen |
| Fabricante | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PSM | PSM | PSM | PSM | PSM |
| Resistance | 3.9 kOhms | 3.9 kOhms | 3.9 kOhms | 3.9 kOhms | 3.9 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 7W | 7W | 7W | 7W | 7W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | - | - | - | - | - |
| Height-Seated(Max) | 0.984 L x 0.354 W (25.00mm x 9.00mm) | 0.984 L x 0.354 W (25.00mm x 9.00mm) | 0.984 L x 0.354 W (25.00mm x 9.00mm) | 0.984 L x 0.354 W (25.00mm x 9.00mm) | 0.984 L x 0.354 W (25.00mm x 9.00mm) |
| NumberofTerminations | 0.409 (10.40mm) | 0.409 (10.40mm) | 0.409 (10.40mm) | 0.409 (10.40mm) | 0.409 (10.40mm) |