| Imagen |
| Fabricante | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA | Phihong USA |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PSAA18U (18W) | PSAA18U (18W) | PSAA18U (18W) | PSAA18U (18W) | PSAA18U (18W) |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Current-Output(Max) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Power(Watts) | 18 W | 18 W | 18 W | 18 W | 18 W |
| NoLoadPowerConsumption | 300mW (Max) | 300mW (Max) | 300mW (Max) | 300mW (Max) | 300mW (Max) |
| Efficiency | Level V | Level V | Level V | Level V | Level V |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 4.06 L x 1.93 W x 1.32 H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm) | 4.06 L x 1.93 W x 1.32 H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm) | 4.06 L x 1.93 W x 1.32 H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm) | 4.06 L x 1.93 W x 1.32 H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm) | 4.06 L x 1.93 W x 1.32 H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm) |